Культура

336

ПРАГРАМА правядзення VII Міжнароднага фестывалю этнакультурных традыцый “Кліч Палесся”

 +

ПРАГРАМА правядзення VII Міжнароднага фестывалю этнакультурных традыцый “Кліч Палесся”

20 жніўня, н.п.Ляскавічы, Петрыкаўскі раён, Гомельская вобласць, Рэспубліка Беларусь

ДУА «Ляскавіцкая сярэдняя школа» (вул. Камсамольская, 1а)

09.00 – 10.00 – Творчая сустрэча старшыні ГАА ГА «Саюз пісьменнікаў Беларусі» У.М. Гаўрыловіча «Палессе – мая малая Радзіма»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

10.30 – 13.00 – Наведванне аб’ектаў туріндустрыі ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”». «Музей прыроды»

15.00 – 16.30 – Круглы стол па пытаннях развіцця рэгіянальнага турызму ў Рэспубліцы Беларусь

Набярэжная ракі Прыпяць. Галоўная сцэна

12.00 – 13.10 – Урачыстая цырымонія адкрыцця фестывалю

13.10 – 13.20 – тэхнічны перапынак

13.20 – 13.50 – Канцэртная праграма заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнай групы «Купалінка» (г. Мінск)

13.50 – 15.40 – Канцэртная праграма аматарскіх калектываў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельскай і Брэсцкай абласцей, калектываў-гасцей

15.40 – 16.00 – тэхнічны перапынак

16.00 – 16.30 – Канцэрт фальклорнага ансамбля славянскай песні «Збіцень» ДУ «Гомельская абласная філармонія»

16.30 – 17.00 – Канцэрт Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага заслужанага харэаграфічнага ансамбля «Харошкі» (г. Мінск)

17.00 – 18.00 – Канцэртная праграма ансамбля казацкай песні і танца «Маме нравится» (г. Мінск)

18.00 – 18.30 – Урачыстая цырымонія ўзнагароджвання ўдзельнікаў фестывалю

18.30 – 19.00 – тэхнічны перапынак

19.00 – 20.30 – V Міжрэгіянальны конкурс прыгажосці і грацыі «Палеская Прыгажуня»

20.30 – 20.40 – тэхнічны перапынак

Упершыню! 20.40 – 22.00 – Канцэрт фольк-гурта «Зазноба» (г. Пенза), гала-канцэрт пераможцаў першага адкрытага конкурсу «КаверХорШоу»

Упершыню! 22.00 – Воднае флайборд шоў

22.00 – Святочны феерверк

22.00 – 23.00 – Дыскатэка «Танцуй, Палессе!» з удзелам лепшых калектываў і выканаўцаў Гомельскай вобласці, прадзюсарскага цэнтру ДУ «Гомельская абласная філармонія», удзельнікаў і пераможцаў тэлевізійнага конкурсу «Х-Фактар Беларусь»

Галоўны ўваход на набярэжную ракі Прыпяць

11.00 – 20.00 – Канцэртна-гульнёвая праграма аўтэнтычных калектываў і культарганізатараў «ФолькФэст»

Набярэжная ракі Прыпяць

11.00 – 22.00 – Інтэрактыўныя пляцоўкі з правядзеннем майстар-класаў рамеснікаў і майстроў «Рамесная слабада»

11.00 – 22.00 – Прэзентацыя падворкаў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельшчыны і Берасцейшчыны «Палескі кірмаш»

Упершыню! 11.00 – 20.00 – ЭтнаЗааФэст

Упершыню! 11.00 – 20.00 – Рыцарскі бугурт-фэст

Упершыню! 11.00 – 20.00 – Інтэрактыўная пляцоўка «Партызанскі край», прысвечаная Году гістарычнай памяці

11.00 – 20.00 – Дзіцячае свята «Палеская вясёлка»

11.00 – 20.00 – Інтэрактыўная выстава «Хлеб майго Палесся»

13.00 – 17.00 – Работа пляцоўкі «Самы моцны паляшук»

11.00 – 20.00 – Выстава работ пераможцаў абласнога конкурсу-пленэру «Ажыўшая даўніна»

11.00 – 20.00 – Выстава «Паляванне і рыбалоўства»

11.00 – 18.00 – Выстава «Турыстычнае Палессе»

11.00 – 20.00 – Конкурс аматараў рыбалоўства «Палеская рыбалка»

11.00 – 18.00 – Катанне на цеплаходзе па рацэ Прыпяць, пракат лодак

10.00 – 23.00 – Работа гандлёвых радоў

Дзіцячая гульнявая пляцоўка

11.00 – 20.00 – Работа атракцыёнаў, арганізацыя забаў і гульняў для дзяцей «Тэрыторыя весялосці»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”». «Музей прыроды»

11.00 – 19.00 – Правядзенне экскурсій па Музею прыроды

Читайте dneprovec.by «Вконтакте» → vk.com/rnewscity Читайте dneprovec.by в «Одноклассниках» → ok.ru/rcity